BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Bepradžios (ilgas a)

Kai kurie dalykai atrodo savaime suprantami: augimas, savirealizacija, tobulėjimas. Kaip galima nežinoti, kur einu? Ko noriu? Juk labai paprasta: pirmyn! Ten, kur dar nebuvau, ten, kur manęs laukia iššūkiai!

Bet ar tikrai? Ar negali atsitikti taip, kad mano numanomas kelias į priekį iš tikrųjų veda atgal? O gal aš vaikštau begalybes spirale - vis ratu, ratu, be pradžios ir pabaigos? Be jokio galutinio tikslo?

Šiandien visai netyčia radau savo seną lietuvių kalbos  sąsiuvinį su rašiniais - įdomu buvo. Skaičiau lyg pirmą sykį ir galvojau, kad toj galvelėj kyla visokių įdomių minčių, bet aš taip ne(be)parašyčiau. Parašyčiau kitaip, gal įmantresniais žodžiais, bet to naivumo būtų mažiau - įveikus vieną spiralės vingį, tenka kažko atsisakyti.

Tame pačiame sąsiuvinyje radau A.Marčėno elėraštį, kuris šiandien pasirodė kaip niekad artimas ir taiklus:

Viskas yra prasminga.

Niekas prasmės neturi.

Mato tasai, kas žiūri:

aušta virš Vilniaus, sninga.

Spengiančią įtampos tylą

girdi tasai, kas klausos.

Sninga vos vos. Ir rausvas

brėkšmas danguj iškyla.

Tai, kas ryškėja šį rytą -

Tūkstančius metų nokinta.

Viskas yra užrakinta.

Niekas neuždaryta.

[Nes kai kurių dalykų ir bepradė- begalinė spiralė pakeisti negali]

O šitas rašinys iš tikrųjų turėjo vadintis “Be pabaigos.” Nes taip irgi kartais atitinka.

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (2) | “Bepradžios (ilgas a)”

  1.   zuviukas rašo:

    Visi judame spirale į kažką. Nežinau ar geresnio ar blogesnio. Bet judame. O praėję kelio dalį, mes nebetikime, kad gali būti kitaip. Mūsų spiralės juosta siaurėja apribodama mus. Taip ir prarandame naivumą ir tikėjimą (kartais). Gerai tiems žmonėms, kurie pasiryžta išsaugoti daugybę dalykų, kuriuos kartais pametame. Todėl rašai ir aš rašau, kad nepamestume bent to kas liko…

  2.   Roma rašo:

    Bet jei ta spiralė neturi pabaigos, tai ir susiaurėjimas neturėtų būti baisus? Nes gal tai, kas tau atrodo susiaurėjimas, iš tikrųjų yra pati plačiausia tavo spiralės vieta? Priklauso, pro kur žiūrėsi.

Rašyk komentarą